Dit is waarom het volgens VVD-raadslid Odila Sibrijns goed gaat met de Hoeksche Waard (maar het kan beter)

Meedoen met de VVD?

Voor notoire mopperaars die hun handen nooit uit de mouwen steken, kan ze geen sympathie opbrengen. Je zou ze comfortklagers kunnen noemen, in haar optiek. Zeker omdat VVD-raadslid Odila Sibrijns als bereisd persoon vaak over de landsgrenzen heeft gekeken, weet ze ‘dat het in Nederland zo slecht nog niet gaat’. De Hoeksche Waard is daar geen uitzondering op, al kan het beter.

Zwijgzaam aan de zijlijn staan is niet haar stijl, niet in het dagelijks leven, en ook niet in de politieke arena. Ze roert haar mond uit enthousiasme en liefde voor het eiland, en spreekt daarbij met liberale tong. Ook al zou ze het kunnen, ze zou niet als een Tika Tovenaar de tijd willen stilzetten: de Hoeksche Waard moet aanhaken bij reële toekomstscenario’s, niet verstarren in weemoedige nostalgie. 

Idealisme

,,Je kunt niets in het leven houden zoals het is’’, vindt de 53-jarige Sibrijns. ,,Je kunt ontwikkelingen zoals die zijn niet stoppen. Je moet proberen mee te bewegen met die ontwikkelingen. Als we dat als eiland niet doen, dan raken we achterop, met alle gevolgen van dien. We hebben met z’n allen een verantwoording voor de toekomst. Me daar tegenaan bemoeien, vanuit idealisme, dat is wat me boeit.’’

Niet alleen wat vertellen, maar ook wat waarmaken

In haar politieke debat is de nuance altijd het uitgangspunt. Iets wat ze niet of te weinig terugzag bij Rita Verdonk en Geert Wilders, die er  indirect verantwoordelijk voor zijn dat zij, het Rotterdamse schipperskind dat via omzwervingen in Steenbergen, Maasdam, Capelle aan den IJssel en Puttershoek nu in Numansdorp is beland, haar politieke carrière startte. 

,,Door Wilders en Verdonk werd ik getriggerd in de politiek te gaan. Ik wilde een tegengeluid laten horen. En niet alleen wat vertellen, maar ook wat waarmaken. Dat is mijn levensmotto. Met kleine stapjes kom je er ook. Als je wilt dat er iets gebeurt, moet je in beweging komen, en niet alleen aan de zijkant blijven staan.’’ 

In de spiegel kijken

Woningnood, duurzaamheid, mobiliteit, (lokale) economie – het zijn ook in de Hoeksche Waard de zwaardere onderwerpen die de politieke agenda doorgaans domineren. ,,We hebben een mooi, fantastisch eiland, maar als we jonge gezinnen willen aantrekken, moeten we bouwen, in de kernen. We moeten wel het open landschap behouden. We moeten af en toe eens in de spiegel kijken wat we echt belangrijk vinden voor de economie, voor onze kinderen en voor onze ouders die misschien anders willen gaan wonen. Van dat alles moeten we een mooie combinatie maken.’’ 

‘Windener­gie is allemaal lucht.’ Het is nu zwaar gesubsidi­eerd om het rendabel te maken

Voor Sibrijns is het aantal windmolenparken dat in de Hoeksche Waard staat, en de parken die nog in de planning staan, nu genoeg. ,,Ik heb in de energiesector gewerkt en een directeur zei destijds: ‘Windenergie is allemaal lucht.’ Het is nu zwaar gesubsidieerd om het rendabel te maken. We kijken dus zeker naar andere opties. Maar we moeten in de tussentijd dingen doen die we nu al kunnen doen.’’ 

A4-Zuid

Ook mobiliteit heeft de aandacht van de VVD. ,,Als we niets doen, dan staan we straks op het hele eiland stil. De N217 moet worden aangepakt en we moeten gaan lobbyen voor de A4-Zuid. Dat gaat de doorstroming bevorderen. En we moeten er over nadenken hoe we het openbaar vervoer gaan aanpakken, want de verbindingen tussen de dorpen is niet ideaal. En de aandacht voor de vrijetijdseconomie en de recreatie mag wat pittiger, met meer nadruk op werkgelegenheid creëren. En iets meer verblijfsrecreatie waar de middenstand weer baat bij heeft.’’

Liberale borrel

Vrijdag 27 Januari 2023: 17:00-19:00 uur in De Platte Reedijk. Adres: Reedijk 21, 3274 KE Heinenoord

24 oktober 2022 - De ALV is helaas alleen toegankelijk voor leden. Nog geen lid? Meld u aan als lid.

Meest recent.

Liberale borrel

Liberale borrelActiviteiten.

Vrijdag 27 Januari 2023: 17:00-19:00 uur in De Platte Reedijk. Adres: Reedijk 21, 3274 KE Heinenoord

24 oktober 2022 - De ALV is helaas alleen toegankelijk voor leden. Nog geen lid? Meld u aan als lid.

Vrijdag 18 november 2022: 16:30 -19:00 uur in Tast Toe – Bar & Kitchen, Voorstraat 15 in Numansdorp

Eerste Lagerhuisdebat vraagt om vervolg De terechte winnaar en daarmee Beste Debater 2022 is geworden Dimitiri Bonthuis.

Hartelijk dank voor je bericht. We nemen zo spoedig mogelijk contact op.