VVD Hoeksche Waard stapt uit de coalitie

Meedoen met de VVD?

Oud-Beijerland, 10 juni 2024,

Beste liberalen,

Vandaag heeft onze wethouder Robin Heij zijn ontslag aangeboden bij de gemeenteraad. Dat Robin zijn ontslag heeft aangeboden is een direct gevolg van de recente politieke ontwikkelingen waarbinnen de fractie van de VVD Hoeksche Waard, met respect voor de coalitiepartners, is gaan staan voor haar liberale beginselen en besloten heeft de deelname aan de coalitie met CDA, LHW en SGP te beëindigen.

De breuk houdt met name verband met de actuele ontwikkelingen in het dossier rondom de zondagsopenstelling, maar ook bij een wat de VVD Hoeksche Waard betreft onnodig grote stijging van de lokale lasten. Hierdoor is de VVD Hoeksche Waard van mening dat er geen recht wordt gedaan aan eerder gemaakte afspraken uit het coalitieakkoord en aan wensen van inwoners en bedrijven uit onze gemeente.

Na veelvuldig overleg met onze coalitiepartners is daarom besloten dat de VVD Hoeksche Waard haar verantwoordelijkheid neemt en in tegenstelling tot de andere coalitiepartners, wel vóór een verruiming van de zondagsopstelling stemt conform de wens van de samenleving. Uit het uitgevoerde onderzoek en het advies van het inwonersforum blijkt duidelijk de behoefte aan verruiming van de zondagsopenstelling met keuzevrijheid voor ondernemers om zelf te bepalen hiervan gebruik te maken.

Na het verlaten van de coalitie door de fractie geeft ook Robin Heij vervolgens zijn positie als wethouder op. Wij betreuren het dat onze wethouder zijn goede werk op thema’s als wonen, de uitvoeringsagenda wonen, welzijn en zorg, afvalbeleid en dienstverlening voortijdig moet beëindigen. 

De VVD Hoeksche Waard zal in het belang van haar inwoners uiteraard de samenwerking blijven zoeken met alle partijen uit de gemeenteraad. Deze politieke ontwikkelingen komen morgen (dinsdag 11 juni) aan de orde in een door verschillende partijen aangevraagd openbaar spoeddebat, aanvang 19:00 uur.

Wij vertrouwen erop u op dit moment voldoende te hebben geïnformeerd, mocht u desondanks nog vragen hebben dan kunt u altijd met ons contact opnemen (bestuur@vvdhoekschewaard.nl).

Met liberale groet,

Het bestuur,

VVD Hoeksche Waard

 

 

Afgelopen vrijdag 10 november hebben drie kandidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen zich gepresenteerd aan de bezoekers van de Verkiezingsborrel van …

Borrels en boeiende discussies over de lokale en nationale politiek zijn voor de VVD Hoeksche Waard zeker geen onbekend terrein. …

Meest recent.Activiteiten.

Afgelopen vrijdag 10 november hebben drie kandidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen zich gepresenteerd aan de bezoekers van de Verkiezingsborrel van de VVD …

Borrels en boeiende discussies over de lokale en nationale politiek zijn voor de VVD Hoeksche Waard zeker geen onbekend terrein. Maar in …

Beste Liberaal, Graag nodigen wij u hierbij uit voor de Algemene ledenvergadering van de VVD Hoeksche Waard op:               Maandag 27 november 2023. …

Waar? Het Dorpshart van Mijnsheerenland Adres? Van der Straatenplein 2, 3271 SH Mijnsheerenland Inloop? 19:30 uur

Hartelijk dank voor je bericht. We nemen zo spoedig mogelijk contact op.