Zo ziet de Hoeksche Waard eruit als het aan VVD’er Arnold (65) ligt: ‘Niet minder, maar méér festivals’

Meedoen met de VVD?

De behoudende koers, angst voor toerisme en zondagsrust: de nieuwe lijsttrekker van de VVD Hoeksche Waard griezelt ervan. Van zijn huis in Strijen tot de kern van Oud-Beijerland: het eiland ligt er goed bij, ziet Arnold de Man (65). ,,Maar we verdienen méér.’’

De gepensioneerde De Man werd maandagavond unaniem verkozen tot lijsttrekker. ,,Dat voelt lekker.’’ Als rasechte Strijenaar – met een uitstap van twaalf jaar in ‘s-Gravendeel – weet hij naar eigen zeggen goed wat er speelt op het eiland, maar ook waar het aan mankeert. ,,Het is goed wonen en leven hier, maar we proeven een behoudende koers. De Hoeksche Waard verdient meer.’’

Het kan toch niet zo zijn dat de Hoeksche Waard achter­blijft op de rest van Nederland

Die koers ziet hij terug in ‘te veel nietigheid, het oppassen met toerisme en de zondagsrust’. Daar hebben winkeliers volgens hem last van. ,,Een rondje fietsen zonder horecagelegenheid op zondag, hoe is dat mogelijk? Het kan toch niet zo zijn dat de Hoeksche Waard achterblijft op de rest van Nederland.’’

Waar ondernemers ook baat bij zullen hebben, is de aanwinst van ‘fris en jong bloed’, stelt hij. ,,We hebben dat hard nodig als antwoord op de vergrijzing. Dat gaat écht een probleem worden.’’ In de toekomst vreest hij dat ondernemers in de problemen komen omdat het aantal werkenden achteruitgaat en bewoners ouder worden.

‘Vier etages kan best’

,,Winkeliers, scholen en cultuur, ze profiteren van verjonging.’’ Om nieuwe mensen aan te trekken, moeten er volgens hem meer woningen worden gebouwd. Er is wat De Man betreft nog plek zat: in de kernen zou je met appartementen ‘best een stukje de lucht in kunnen’. Geen torenflats zoals in Rotterdam, maar vier etages à la Oud-Beijerland? Dat moet kunnen.

Extra bouwen kan in de open ruimte ook

Ook langs de dorpen is nog plek. ,,Extra bouwen kan in de open ruimte ook. Dan gaat het om een beslag van 0,5 procent. In de Korendijkse Slikken komt geen enkele steen te liggen.” Met een tekort van een miljoen woningen in Nederland vindt hij dat ook de Hoeksche Waard eraan mag geloven. ,,De ogen sluiten vind ik niet sociaal.’’

Meer Sunglow

De Man: ,,Onze inwoners hebben recht op recreatie en vermaak.” Dat mensen tegen het populaire dancefestival Sunglow zijn, daar begrijpt de Strijenaar niks van. ,,Wat mij betreft komen er nog veel meer Sunglows.’’ Dát trekt jongeren aan, net als kunnen sporten op zondag, denkt hij. Ondernemers moeten zelf kunnen kiezen of ze open willen, bewoners mogen vervolgens zelf kiezen of ze willen komen of niet. 

De politicus zit al sinds 1996 in de lokale politiek. Inmiddels heeft hij drie termijnen achter de rug en ervaring als raadslid en fractievoorzitter. ,,Maar de vierde termijn voelt nog even fris en uitdagend.’’ Dat hij zelf invloed kan uitoefenen in plaats van alleen te stemmen, doet hem goed. 

Niet stemmen en ontevreden? Dan denk ik: kom op zeg

Dat hij met vervroegd pensioen is, komt goed uit. Drie dagen per week werkt De Man voor de VVD, hij rijdt ‘s ochtends als vrijwilliger met de elektrische dorpsshuttle Wielewaal, is zaterdag te vinden bij de voetbal voor allerlei vrijwilligersklussen en heeft nog tijd over als oppas voor zijn kleinkinderen.

‘Kom op zeg’

De VVD, met nu vier fractieleden, is volgens De Man klaar met het oppositieschap. De vorige verkiezingen liepen ‘teleurstellend’ af voor de partij. De slechte uitslag had te maken met de herindeling en de lage opkomst, denkt De Man. Bij de verkiezingen in maart 2022 hoopt hij op een hogere opkomst. ,,De afgelopen periode heb ik op straat veel mensen gesproken die ontevreden zijn, maar niet gestemd hebben. Dan denk ik: kom op zeg.’’

-VVD Blij met openstelling op zondag, teleurgesteld over breuk coalitie Hoeksche Waard, 18 juni 2024 – VVD Hoeksche Waard is …

Goed nieuws voor de Hoeksche Waard! In de raadsvergadering van 18 juni jl. heeft de gemeenteraad ingestemd met het geamendeerde …

Meest recent.Activiteiten.

Oud-Beijerland, 10 juni 2024, Beste liberalen, Vandaag heeft onze wethouder Robin Heij zijn ontslag aangeboden bij de gemeenteraad. Dat Robin zijn ontslag heeft …

Afgelopen vrijdag 10 november hebben drie kandidaten voor de Tweede Kamerverkiezingen zich gepresenteerd aan de bezoekers van de Verkiezingsborrel van de VVD …

Borrels en boeiende discussies over de lokale en nationale politiek zijn voor de VVD Hoeksche Waard zeker geen onbekend terrein. Maar in …

Beste Liberaal, Graag nodigen wij u hierbij uit voor de Algemene ledenvergadering van de VVD Hoeksche Waard op:               Maandag 27 november 2023. …

Hartelijk dank voor je bericht. We nemen zo spoedig mogelijk contact op.